Skúmanie pyramíd, ktoré vídame v rôznych kútoch našej planéty naznačuje, že ich charakteristika sa zdá byť len útržkom kedysi jednotných poznatkov o stavaní pyramíd. V priebehu storočí a tisícročí sa tieto znalosti postupne vytratili. V dnešných časoch, kedy bezohľadné reštaurovanie zmazáva aj posledné zachované stopy, sa zbieranie zachovaných úlomkov a ich spájanie javí ako jediná šanca, posledný pokus čo i len čiastočne oživiť dávne vedomosti.
Čínske pyramídy sú unikátnou zachovanou ukážkou pyramíd postavených ako hrobky. Už v dávnych dobách sa vedelo, že ak je pyramída správne postavená, na správnom mieste a s prihliadnutím na všetky jemné nuansy, je schopná „uchovať ducha“ – odtlačok ľudskej povahy. Vedúcou myšlienkou tohto dávneho poznania je, že v okamihu smrti, je potrebné telo zaniesť do pyramídy. Jej tok energie najskôr zapíše informačný „odtlačok“ zosnulého a následne ho uchová po stáročia a tisícročia. Ak vo svojej budúcej inkarnácii zosnulý vládca v novom tele a v pravý čas vstúpi do pyramídy, prebehne opätovné znovuzjednotenie, čím sa v ňom otvorí spomienka na predchádzajúce inkarnácie a prebudia sa schopnosti, ktorými sú obdarení „bohovia“, ktorí kedysi toto poznanie odovzdali ľuďom.
Takto sa o potenciáli Neferov hovorí v starovekej knihe mayských kňazov „Popol Vuh“ (Kniha tretia, druhá kapitola):
„Boli obdarení bystrosťou; videli a ich zrak okamžite dosiahol svoj cieľ. Darilo sa im vo videní, darilo sa im v poznaní všetkého, čo je na svete. Keď sa pozreli okolo seba, hneď uvideli a sledovali nebeskú klenbu a útroby Zeme od vrchu nadol.
Veľká bola ich múdrosť, ich zrak siahal na lesy, skaly, jazerá, moria, hory a doliny. Boli to skutočne obdivuhodní ľudia.
Boli schopní poznať všetko, a skúmali štyri nebeské kúty, štyri body na oblohe, nebeskú klenbu a útroby Zeme.“
V Číne sa nachádza veľké množstvo pyramíd a takmer všetky boli postavené, aby „uchovávali ducha“ alebo ako hrobky (podľa neskorších slov kňazov, ktorí stratili vedomosti)
Napriek tomu, že všetky čínske pyramídy sú zemité, to znamená, že základným stavebným materiálom bola hlina, stelesňujú v sebe veľa z toho, čo je príznačné pre egyptské, mayské alebo sumerské pyramídy
Stupňovité pyramídy majú vyduté hrany a sú jasne orientované na svetové strany. Pyramídy postavené podľa starovekého kánonu sú orientované na severný pól, ktorý sa pred potopou a posunom osi otáčania Zeme nachádzal v oblasti Grónska. Pyramídy postavené podľa nového kánonu sú orientované na súčasný zemepisný severný pól (viac sa dozviete v článku „Znovuzrodenie Hyperborey“)
Osobitnú pozornosť v štruktúre čínskych pyramíd si zaslúžia vypukliny, ktoré sa nachádzajú na vrchných stupňoch a majú tvar šošovky. Tieto vypuklé miesta koncentrujú toky energie v mieste, kde je umiestnené telo zosnulého vládcu (z knihy Valerija Uvarova „Hierofanti“)
-pokračovanie-
Všetky časti postupne nájdete na tejto adrese.
Zdroj: http://pyramids.iicufi.org/
Preklad: Monika
Tento článok, ktorý sme pre vás preložili, má 425 slov.
Len vďaka Vašim darom môžeme ďalej prinášať informácie všetkým bezplatne a neustále sa zlepšovať. Ak chcete našu prácu oceniť a je to vo Vašich možnostiach, prispejte prosím na ďalší chod portálu!
Aktuálny STAV vidíte vľavo HORE
č.ú. 0404091578/0900
IBAN: SK78 0900 0000 0004 0409 1578
SWIFT (BIC): GIBASKBX
Keď nemáte PAYPAL konto, prispejte cez bankovú kartu:
kliknite na DONATE a potom vo formulári na ›› Continue
Súvisiace:
Pyramídy v Číne (VIDEO)
http://www.cez-okno.net/clanok/pozri-2013/pyramidy-v-cine-tajomne-miesta...Čína
http://www.cez-okno.net/rubrika/cinaPYRAMÍDY
http://www.cez-okno.net/stitok/pyramidyDávne technológie - technológie Bohov
http://www.cez-okno.net/rubrika/davne-technologie-technologie-bohov